8. ročník medzinárodnej odbornej konferencie pre pedagógov Učiteľ nie je Google 6 sa tento rok bude konať v dňoch 6. – 7. júna 2019 v Hoteli SENEC**** v Senci. Organizátorom najväčšieho podujatia pre učiteľov na Slovensku je odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE Slovensko, odborným garantom Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave, spoluorganizátorom Inštitút ekonomických a spoločenských analýz (INESS).


Účasť takmer 500 učiteľov a riaditeľov materských, základných, stredných a základných umeleckých škôl. Bohatý odborný program s viac ako 40 rôznymi vzdelávacími aktivitami. Prednášky, semináre, workshopy, okrúhle stoly, tréningy, koučovacia zóna aj moderovaná diskusia. Zahraniční spíkri zo Spojených štátov amerických, Singapuru, Kene, Litvy, Nemecka a Česka. A samozrejme viac ako 30 renomovaných slovenských lektorov. To všetko bude tvoriť 2-dňový maratón na Seneckých jazerách.

Profily tohtoročných lektorov nájdete TU.

Odborný program konferencie je určený všetkým pedagógom, ktorým záleží na zvyšovaní kvality vzdelávania na Slovensku, pričom v bohatom programe si nájde každý niečo to svoje: ako riaditeľ či zástupca školy, tak aj učiteľka v materskej škole, ale napríklad aj učiteľ matematiky, techniky, prírodovedy... „Tento ročník sme sa ešte viac ako kedykoľvek predtým zamerali na jednotlivé vyučovacie predmety, aby sme učiteľom jednotlivých špecializácií vedeli ponúknuť príležitosť na kvalitné dovzdelanie sa práve v tom ich odbore. V programe konferencie tento rok preto figurujú workshopy o didaktike dejepisu, prírodovedných predmetov, slovenského jazyka a literatúry, semináre o výučbe cudzích jazykov, rozvíjaní čitateľskej gramotnosti na základných školách, praktické cvičenia z techniky, či multikultúrna výchova, aktivity na zmierňovanie predsudkov, na prácu s problémovými žiakmi aj rodičmi," povedala Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva Dr. Josef RAABE Slovensko.

Bohatý odborný program

Odborný program konferencie tvoria štyri nosné tematické piliere:

1. Kvalitný učiteľ

Právo na vzdelávanie (zakotvené aj v ústave SR) je zároveň aj právom na kvalitného učiteľa. Ako to však v skutočnosti je? Kto učí deti? Kvalifikovaný učiteľ dejepisu učí aj matematiku. Alebo biológ slovenčinu. Je kvalifikovaný. Skutočne?!

2. Škola ako miesto na vzdelanie

Vzdelávacie systémy v Európe sú "postihnuté" školskou inklúziou, heterogenitou v triede, nedostatočným financovaním škôl, problémom s kvalifikovanými učiteľmi a kultúrnou neintegritou. Sú pre nás vzdelávacie systémy z iných častí sveta nasledovaniahodným príkladom či výzvou na prehodnotenie?

3. Procesy učenia a učenia sa

Vzdelávanie detí a dospelých všeobecne, rôzne formy, modely, procesy...

4. Cudzie jazyky

Didaktika osvojovania si cudzieho jazyka v materských a základných školách, vyučovacia metóda CLIL, ako učiť cudzie jazyky deti so ŠVVP, digitálny obsah pri výučbe jazyka...

Sylaby vybraných tém nájdete TU.

Konferencia aj ako prejav vďaky učiteľom

„Sme presvedčení o tom, že pedagógovia si na Slovensku zasluhujú viac rešpektu, uznania, a vďaky. S týmto zámerom každoročne okrem bohatého odborného programu účastníkom konferencie ponúkame aj hodnotný kultúrny program, ktorý je nielen príležitosťou na relax medzi vzdelávacími aktivitami, ale aj miestom na diskusiu s kolegami, nové kontakty. Inak tomu nebude ani teraz: príjemný spoločenský večer v štýle záhradnej párty v kruhu 500 zúčastnených učiteľov bude moderovať obľúbený slovenský moderátor Roman Juraško," prezradila Mira Bianchi Schrimpelová.

Všetky informácie o konferencii nájdete TU.

Záujemcovia sa môžu na konferenciu prihlasovať TU.

PARTNERI

Ryor Little Lane wachumba ŠTDaffer Hydrotour Stiefel Acer